Çatı Tabelası İle Markanızı Yükseklerde Kalıcı Tutun

Çatı Tabelası genel olarak diğer tabela ölçülerine göre daha farklı tasarlanıp ölçüleri genel olarak çok ileriden fark edileceği ve yüksek yerde olduğu için büyük ölçülerde yaptırılması ön görülmektedir.

Çatı tabelası yaptıracak firma veya kurumun ilk önce tabelanın konulması gereken yer hakkında fizibilite çalışması yaptırması gerekmektedir.

Diğer tabelalara göre daha fazla rüzgar alması çatı tabelalarının montajının çok dikkatli yapılması gerektiği başlıca kurallarından biridir. Çatı tabelasında kullanılacak harflerin yüksekliği bina kat sayısı tabelanın okunması gereken mesafe tabela zemin ölçüleri vb. unsurlar göz önünde bulundurularak hesaplanıp fotoğraflarının okunması gereken yerden çekilip görsel tasarımının buna göre yapılması gerekmektedir.

Daha fazla alana ve kişiye hitap edebilmek için genellikle yüksek binaların üzerine monte edilen Çatı Tabelası, yüksek binalar arasında kaybolmuş işletmeler için akıllı bir seçimdir. Görkemli yapısı ve yüksekte olması sebebiyle karmaşık yapılaşma içerisinde anında fark edilmenizi sağlar.

Genellikle işlek otoyollarda, yüksek kesimlerde bulunan şirketlerin kullandığı Çatı Tabelaları büyük titizlik ile tasarlanıp monte edilmesi gerekir. Fark edilmesi için genellikle büyük boyutlarda imalatı yapılan Çatı Tabelalarının, rüzgara ve diğer zarar verici harici etmenlere karşı dayanıklı olması gerekir.

Neden Çatı Tabelası Yaptırmalısınız

Çatı tabelası bir firma veya marka için en büyük görsel açıdan reklam araçlarını başında gelmektedir. Maaliyet açısından diğer tabela çeşitlerine göre farklılık göstersede akılda kalıcılık ve marka bilinirliği açısından hafıza yer etmektedir. Buna bir örnek vermek gerekirse iyi noktalarda bulunan bu gibi tabelalar halk arasında yol tariflerinde bile kullanılmaktadır. Çünki en çok dikkat çekecek obje üzerinden ve görünürlüğü herkes tarafından seçile bilen bu tabelalar markanıza veya kurumunuza ayrı bir vizyon oluşturacaktır.

Uzun vadede geri dönüşüm olarak fayda sağlayacak bu tabela modeli, kalıcılık ve uzun ömürlülük bakımında tercih edilmesi gereken reklam modelidir.

Çatı Tabelası Modelleri

Çatı Tabelası Modelleri olarak diğer yapılan tabela modellerinden hemen hemen aynı modelleri burada görmek mümkün. Bir çok tabela modelinde olduğu gibi genel standart modeller çatı reklamları içinde geçrlidir. Işıksız olarak vinil, kompozit üzeri folyo kesim ve kompozit üzeri 10-20mm dekota ile yine ışıksız tabela yapmak mümkün.